VIMBLDON: Đoković započeo odbranu trofeja!

Novak Đoković ostvario je prvu pobedu na ovogodišnjem Vimbldonu!

N. Đoković4666
Dž. Drejper6122

zimbio.com

Srpski as izgubio je prvi set ka odbrani titule, ali je preokretom sa 3:1 u setovima ostvario pobedu nad domaćim igračem Džekom Drejperom.

U meču koji je trajao nešto više od dva sata, Novak je slavio sa 4:6, 6:1, 6:2, 6:2.

Bio je ovo šesnaesti put da Đoković igra u prvoj rundi Vimbldona – i do sada nikada nije poražen.

U nastavku turnira rival će mu biti Kevin Anderson ili Marselo Tomas Barios Vera.

TOK MEČA:

Novak je već u drugom gemu stigao do brejk prilike koju nije realizovao, a na iznenađenje mnogih već u narednom je 253. igrač sveta oduzeo servis prvom na rang listi i poveo sa 2:1. Drejper je uspeo i da potvrdi brejk, a u nastavku seta srpski teniser nije uspeo da iskoristi nijednu od šest prilika da uzvrati, pa je Britanac poveo sa 1:0 – 6:4.

Posle lošijeg starta, Đoković je nastavio rutinski. U drugom setu imao je dve šanse za brejk, obe je iskoristio, u drugom i šestom gemu, a mladom rivalu prepustio je samo jedan gem.

Ništa manje furiozan nije bio ni u nastavku susreta. Osvajač prvog seta uspeo je da dobije samo još četiri gema i jednu šansu za brejk koju nije realizovao, dok je Đoković do pobede došao sa ubedljivih 6:2, 6:2.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon