Olga Danilović rođena je 23. januara 2001. godine u porodici proslavljenog srpskog košarkaša Predraga Danilovića i novinarke Radio Televizije Srbije, Svetlane Danilović.

ForhendLeva ruka
BekhendDvoručni
TrenerTomaš Viktorovski

Juniorska karijera

Trostruka je osvajačica grend slem trofeja u dublu. Godine 2016. trijumfovala je na Rolan Garosu u paru sa Paulom Arias Manjon, a godinu dana kasnije titule je osvojila na Vimbldonu (sa Kajom Juvan) i na US Openu (sa Martom Kostjuk).

2016. je u Moskvi osvojila pojedinačno prvenstvo Evrope u konkurenciji do 16 godina.

Bila je peta juniorka sveta.

Profesionalna karijera

2015

Godine 2015. imala je profesionalni debi, na fjučersu u Prokuplju. Poražena je već na startu.

2016

Posle više od godinu dana od debija ponovo je zaigrala na profesionalnom turniru u novembru 2016. u Antaliji. Ne samo da je zaigrala, već je i trujumfovala na takmičenju pobedivši u finalu tada 397. igračicu sveta i prvu nositeljku, Vivien Juhasovu iz Slovačke. Na istom turniru Danilovićeva je osvojila titulu i u konkurenciji dublova.

28. novembra je kao petnaestogodišnjakinja prvi put uvrštena na WTA listu. Zauzimala je 905. poziciju sa 12 bodova.

2016. godine je prvi put pozvana da brani boje reprezentacije Srbije u FED kupu, ali nije odigrala nijedan meč.

2017

Tokom 2017. igrala je na fjučersima, a najbolje rezultate ostvarila je u Antaliji gde je osvojila titulu i u Valensiji i Sant Kugatu gde je zaustavljena u finalima.

Debitovala je i na WTA turniru serije 125k u Limožu, gde je za učešće dobila specijalnu pozivnicu organizatora. U prvom kolu je savladala Čileanku Danijelu Segel, tada 207. teniserku sveta, sa ubedljivih 6:2, 6:3. U drugoj rundi je ‘namučila’ nekada TOP 10 igračicu i finalistkinju Vimbldona 2013. godine, Sabinu Lisicki, ali nije uspela da trijumfuje.

Godinu je započela na 908. mestu na svetu, a završila sa velikim uspehom, kao 326. igračica planete.

2018

Godinu je započela na fjučersima, a već na trećem po redu turniru – u martu, u Puli, osvojila je trofej.
Pokušala je da se kvalifikuje za turnir Premijer serije u Madridu, a u julu je usledila nova ITF titula – ovog puta u Versmoldu.
Najveći rezultat u njenoj dosadašnjoj karijeri stigao je u julu , kada je kao kvalifikantkinja osvojila WTA turnir u Moskvi! Ona je tako postala prva igračica rođena 2000tih koja je došla do WTA trofeja. Na putu do titule zabeležila je i svoju prvu TOP 10 pobedu, protiv Julije Gerges u četvrtfinalu.
U avgustu je prvi put u karijeri stigla do TOP 100, a bila je 96. na planeti.
Učestvovala je potom u kvalifikacijama za US Open, ali nije uspela da se plasira u glavni žreb. Do kraja godine imala je nekoliko lošijih rezultata na WTA turu, a 2018. je završila kao 103. na planeti.

2019

2019. godine igrala je kvalifikacije za Australijan open, Rolan Garos i Vimbldon, ali nije uspela da ih prođe. Što se Masters turnira tiče, na Indijan Velsu i u Madridu se nije plasirala u glavni žreb, dok je za Majami dobila specijalnu pozivnicu, a poražena je u prvom kolu.

Ovo joj je bila lošija godina u odnosu na prethodnu. Nije imala zapaženije rezultate na WTA Turu. Osvojila je jednu ITF titulu, na turniru u švajcarskom Montreu pobedom nad Julijom Graber iz Austrije.

Sezonu je završila na 190. mestu WTA liste.

2020

Godina pogođena pandemijom nije bila sjajna ni za karijeru Olge Danilović. Srpska teniserka učestvovala je na osam turnira, od kojih su tri bila iz WTA kalendara, ali nije uspela da ostvari nijedan zapaženiji rezultat. Na Australijan openu i Rolan Garosu nije prošla kvalifikacije, a na WTA turniru u Istanbulu je nakon kvalifikacija izgubila u prvom kolu.

Tokom pauze zbog pandemije koronavirusa igrala je na egzibicionom turniru Prvenstvo istočne Evrope na Akademiji Janka Tipsarevića i na ADRIA Turu u Beogradu i Zadru, koji je organizovao Novak Đoković.

Godinu je završila kao 183. na svetu.

2021

Što se grend slemova tiče, Olga je ove godine stigla do drugog kola stigla na US openu i Australijan openu, uz tri kola kvalifikacija, s tim što se iz Njujorka sama povukla, dok na Rolan Garosu i Vimbldonu nije uspela da se plasira u glavni žreb.

Jedini Masters turnir bio joj je Majami. Prošla je kvalifikacije, da bi zatim bila poražena na startu glavnog žreba.

Igrala je dva WTA 250 četvrtfinala – u Palermu i Budimpešti.

Sezonu je završila na 136. mestu WTA liste.

2022

Ove godine igrala je jedno finale – na turniru WTA 250 u Lozani, ali nije uspela da dođe do titule. Na istom turniru takmičila se i u dublu sa Kristinom Mladenović, a njih dve osvojile su trofej.

Od grend slemova igrala je jedino na Rolan Garosu gde je poražena u drugom kolu. Na US opena ispala je u prvom kolu kvalifikacija.

Godinu je završila kao 140. na svetu.

2023

Tokom ove godine osvojila je čelendž trofej u Baštadu i ITF turnir u Madridu.

Najbolji rezultat na grend slemovima u dosadašnjoj karijeri ostvarila je na Rolan Garosu gde je stigla do trećeg kola. Na ostala tri nije prošla kvalifikacije. Nakon kvalifikacija za US Open više se nije takmičila ove sezone, a otkrila je da su razlog za to povrede koje su je već neko vreme mučile.

Na kraju godine bila je 118. na planeti.