Drugi reket Srbije Dušan Lajović uspešno je započeo učešće na Rolan Garosu!

D. Lajović6746
Đ. mager4661

Dusan Lajovic

Srpski teniser savladao je u prvoj rundi Italijana Đanluku Magera, sa 3:1 u setovima. U meču koji je trajao skoro tri sata, Dušan je do pobede došao sa 6:4, 7:6 (7:4), 4:6, 6:1.

Lajovićev sledeći rival biće Kevin Anderson ili Laslo Đere.

TOK MEČA:

Duci je dobro ušao u susret, napravio je brejk već u prvom gemu, a potom još jedan za vođstvo od 5:2. Do kraja seta Italijan je uspeo da mu jednom oduzme servis, ali je srpski teniser set završio sa brejkom viška.

U drugom setu vodili su veliku borbu, dva puta su razmenili brejkove u prvih 12 gemova, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Odigrano je 11 poena, a Dušan je slavio sa 7:4.

Treći set doneo je i dramu na relaciji sudija – Lajović, jer je srpski teniser oštećen i to baš kod brejk šanse rivala. Greškom sudije Mager je poveo sa 3:2, ali je Dušan odmah uspeo da vrati brejk. Nastavio je u dobrom ritmu, ali je Italijan bio nešto bolji u ključnom momentu i uz novi brejk smanjio vođstvo srpskog tenisera na 2:1 u setovima – 6:4.

U četvrtom delu susreta Lajović je bio furiozan, prepustio je protivniku samo jedan gem i uz dva dva brejka obezbedio trijumf u prvoj rundi – 6:1.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti