24/03/24 - 22:28h

MAJAMI: 57. teniser sveta šokirao Runea, De Minor u trećem kolu

Holger RUne neočekivano je završio takmičenje na Mastersu u Majamiju.

Sedmog tenisera sveta u drugom kolu je eliminisao 57. na ATP listi, Mađar Fabijan Marošan.

Fabijanu je za pobedu trebalo svega sat vremena, a slavio je rezultatom 6:1, 6:1.

Prvi set dobio je uz dva brejka prednosti, dok je u drugom setu tri puta oduzeo servis Runeu.

Danac je imso svega jednu priliku za brejk u drugom setu, ali nije uspeo da je realizuje.

Marošan će u trećem kolu igrati protiv Alekseja Popirina koji je bio bolji od Jiržija Lehečkog sa 6:4, 6:4.

Ulogu favorita opravdao je Aleks De Minor, 10. igrač planete.

Australijanac je savladao Sunvo Kvona sa 6:3, 6:2 u duelu koji je trajao sat vremena i 18 minuta.

Oba seta dobio je uz po dva brejka prednosti.

Za osminu finala Aleks će se boriti sa Nemcem Janom Lenardom Štrufom koji je nadigrao sunarodnika Danijela Altmajera sa 6:3, 6:3.

Pobedu je posle preokreta odneo Grigor Dimitrov.

Jedanaesti favorit turnira bio je bolji od Alehandra Tabile sa 6:7 (5), 7:6 (5), 6:2.

Bugarina u trećoj rundi očekuje susret sa Janikom Hanfmanom koji je takođe posle preokreta nadigrao Adriana Manarina – 3:6, 7:6 (1), 6:4.

Teme:   Aleks de Minaur, Holger Rune, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti