28/04/24 - 17:47h

Alkaras sigurno do osmine finala Madrida

Treći teniser sveta Karlos Alkaras plasirao se u osminu finala Masters turnira u Madridu.

Španac je posle sat vremena i 17 minuta igre bio bojli od Brazilca Tjaga Sajbota Vilda rezultatom 6:3, 6:3.

U oba seta po dva puta je došao do brejka, a njegov rival uspeo je da vrati jedan brejk u drugom setu.

Za plasman u četvrtfinale Alkaras će se boriti sa Janom Lenardom Štrufom.

A pobedu u trećem kolu odneo je i Amerikanac Tejlor Fric.

On je u 65 minuta provedenih na terenu savladao Sebastijana Baezu rezultatom 6:2, 6:3.

U prvom setu napravio je dva brejka, dok je drugi deo meča dobio uz brejk prednosti.

Naredni protivnik biće mu Hubert Hurkač koji je nadigrao Danijela Altmajerra sa 6:4, 7:6 (2).

Teme:   Karlos Alkaraz, Masters u Madridu, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti