18/03/24 - 12:34h

Alkaras odbranio titulu u Indijan Velsu!

Karlos Alkaras je drugog godinu zaredom osvojio Indijan Vels.

Španac je u finalu za sat i 44 minuta igre savladao Danila Medvedeva 7:6 (5), 6:1. Osvojio je 13. titulu u karijeri, a peti Masters iz kategorije 1.000. Zaradio je čak milion i sto hiljada dolara ovim uspehom.

Početak nije nagoveštavao ovakav ishod. Medvedev je krenuo silovito, poveo 3:0, ali je Alkaras na vreme uzvratio, izjednačio na 3:3 i nastavio da vrši pritisak na protivnički servis. Medvedev se držao do taj-brejka i rezultata 5:5, kada je Španac dobio naredna dva poena, osvojio prvi set i, ispostaviće se, prelomio meč.

U drugom setu Karlitos je već u drugom gemu brejknuo i dominantno stigao do pobede. U međusobnim duelima je sada 4:2 za momka iz Mursije.

Carlos Alcaraz and Daniil Medvedev Play for the Title Again 🏆 | Indian Wells 2024 Final Highlights

Teme:   Danil Medvedev, Karlos Alkaraz, Masters, Masters u Indijan Vels, Turniri, Vesti