20/01/20 - 13:31h

AO: Đoković 900. pobedom započeo odbranu trofeja!

Novak Đoković izgubio je jedan set u svom prvom meču na ovogodišnjem Australijan openu, ali je trijumfom započeo odbranu titule.

N. Đoković7626
J. Lenard Štruf6261

Source: Getty Images AsiaPac

U prvoj rundi savladao je Jana-Lenarda Štrufa iz Nemačke. U meču koji je trajao nešto manje od dva i po sata slavio je sa 3:1 u setovima – 7:6 (7:5), 6:2, 2:6, 6:1.

Bila je to njegova 900. pobeda u dosadašnjoj karijeri, a naredni rival biće mu Ito ili Gunesvaran.

TOK MEČA:

Novak je sasvim rutinski započeo ovaj susret. Do prve brejk šanse stigao je u šestom gemu i iskoristio je za prednost od 4:2. Dva gema kasnije, na servis rivala došao je i do prve set lopte, međutim nije je realizovao. Vodio je sa 5:3 i servirao za osvajanje uvodnog dela meča, a onda je odigrao jedan od najlošijih gemova i dozvolio protivniku da uzvrati ribrejkom. Štruf više nije popuštao, obezbedio je taj-brejk, a u 13. gemu Đokoviću je bilo potrebno 12 odigranih poena i još dve set lopte da povede sa 1:0 – 7:5.

Drugi deo meča srpski teniser otvorio je brejkom. Nemac nije imao čak ni šansu da uzvrati, a Novak mu je još jednom oduzeo servis u sedmom gemu za vođstvo od 5:2. U čitavom setu izgubio je samo četiri poena na svoj servis, a posle 28 minuta igre u ovoj deonici vodio je sa 2:0 u setovima – 6:2.

Neočekivano, podjednako ubedljivo kao što je Srbin dobio drugi set, Štruf je slavio u trećem. Đoković je osvojio samo dva gema, a nemački teniser je uz dva brejka prednosti slavio sa 6:2.

U nastavku duela, Nemac je uspeo da osvoji samo još jedam gem. Đoković je uz tri brejka furiozno stigao do 6:1 i trijumfa u ovom meču – 3:1.

Teme:   Australian Open, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti