(VIDEO) 2 od 3 najbolja meča u istoriji odigrana na AO! Glavni akter? Novak Đoković!

Oni donose slavu, radost, tugu i posledice. U njima je svaki udarac presudan i svaka greška se skupo naplati.
Istorija je nemilosrdna i samo pamti pobednike.

Australian Open

Sajt Tennis.com izabrao je 10 najluđih mečeva koji su obeležili prethodnu deceniju.

10. Rodžer Federer vs Nik Kirijos

2017. godine Švajcarac Rodžer Federer je u meču koji je trajao 3h i 15 minuta savladao Australijanca Nika Kirijosa posle tri uzbudljiva seta ( 7:6, 6:7, 7:6 ). Dan nakon polufinala Rodžer je slavio protiv Nadala i tako uzeo svoj 26. masters u tom trenutku.

9. Rafael Nadal vs Novak Đoković

Španac Rafael Nadal je 2013. godine u polufinalu Roland Garosa savladao najboljeg srpskog tenisera nakon 4h i 40 minuta igre. Đoković je za kraj meča i konačnih 9:7 u petom setu, odservirao duplu servis grešku i tako omogućio Nadalu da osvoji svoj osmi Frenč Open i 12. grend slem titulu.

DA LI STE ZNALI?

• Najduži meč na dva dobijena seta odigrali su Rafael Nadal i Novak Đoković u polufinalu Masters turnira u Madridu 2009. godine. Meč je trajao 4h i 3minuta i u njemu je trijumfovao Nadal u tajbrejku trećeg seta nakon što je spasao tri meč lopte.

8. Huan Martin Del Potro vs Marin Čilić

Prvu Dejvis kup titulu Argentini doneo je upravo Huan Martin Del Potro pobedivši Hrvata Marina Čilića . Meč je odigran 2016. godine i trajao 4h i 53 minuta završivši se u petom setu rezultatom 6:3 u korist Argentinca.

7. Novak Đoković vs Rafael Nadal

Meč koji je najavio povratak Đokovića na veliku scenu desio se upravo protiv najvećeg rivala 2018. godine u polufinalu najprestižnijeg grend slem turnira Vimbldona.
Sa prekidom zbog mraka, dvodnevni meč dobio je Novak posle 5h i 22 minuta igre, sa 10:8 u petom setu. Bez dana odmora, Đoković je trijumfovao u svom 5. finalu Vimbldona osvojivši tada 13. grend slem titulu.

Novak Djokovic vs Rafael Nadal SF Highlights | Wimbledon 2018

6. Džon Izner vs Nikolas Mau

Možda nije finale ili završnica nekog turnira ali je svakako jedan od najuzbudljivijih mečeva i definitivno najduži u istoriji tenisa. U prvom kolu Wimbldona 2010. godine, u trodnevnoj borbi Amerikanac Džon Izner slavio je posle 11 časova i 5 minuta igre protiv Francuza Maua, dobivši 5. set rezultatom 70:68. Odigrano je 183 gema, dok je Izner odservisao čak 113 asova, što je najveći broj asova u jednom odigranom meču.

5. Rafael Nadal vs Dominik Tim

Četvrtfinale US Opena 2018. godine i Nadal kao ubedljivi favorit.
Dominik Tim dobija prvi set duela sa 6:0. Poznavajući Nadala, znalo se da nije kraj. Kako je meč odmicao postajao je teži, neizvesniji, ali nivo igre nije opadao. Posle 4h i 54 minuta teške borbe, Španac je uspeo da slavi sa 7:5 u taj-brejku petog seta i plasira se u polufinale koje predao zbog povrede i umora.

Rafael Nadal Defeats Dominic Thiem In a Marathon Match For The Ages

4. Rodžer Federer vs Rafael Nadal

Njihov 36. međusobni duel desio se 2017. godine u finalu Australijan Opena u kojem je slavio Švajcarac pobedom u petom setu rezultatom 6:4,3:6.6:1,3:6,6:3 nakon 3h i 40 minuta igre. Švajcarac je na ovaj način došao do svog 18. grend slem trofeja.

3. Novak Đoković vs Sten Vavrinka

Meč posle kojeg će Sten znatno uzdrmati našeg asa i pokazati se kao ozbiljna pretnja u budućim okršajima na mečevima velike važnosti.
U osmini finala Australijan Opena 2013. godine posle 5h i 4 minuta opšteg ludila srpski teniser je izašao kao pobednik sa rezultatom 12:10 u petom setu. Nakon ovog meča dobio je sve rivale i osvojio svoju šestu grend slem titulu.

Highlights: Djokovic v Wawrinka | Australian Open 2013

2. Novak Đoković vs Rafael Nadal

2012. godine, njihovo četvrto grend slem finale u kojem će odigrati 30. međusobni duel. Neporažen u finalima Australijan Opena, Novak Đoković, nastaviće taj put tek nakon 6h i 10minuta jednog od najboljih mečeva ikada odigranih u istoriji tenisa. Nakon pet setova borbe (5:7,6:4,6:2,6:7,7:5) Đoković je došao do svoje pet grend slem titule odbranivši Australiju.

Novak Djokovic vs Rafael Nadal - The Greatest Final Ever! | Australian Open 2012

1. Novak Đoković vs Rodžer Federer

Kao šlag na jagode, najbolje ide za kraj pa smo i pred sam kraj nestvarne decenije dobili nestvaran meč! Finale, borba za prestiž, Vimbldon. Dve meč lopte za najbolji servis ove igre i…ništa. 45 minuta kasnije, meč postaje najduži u istoriji finala Vimbldona(4h 57minuta), dok tri meč lopte sada ima najbolji ritern. Minut kasnije, muk. Đoković lagano korača ka mreži da oda poštovanje protivniku, a simpatizeri poraženog kliču najboljem. Njihov 48. duel se okončao trijumfom Srbina i umesto na -6, sada je -4 u večitoj trci dva velikana za najprestižnije titule.