RIM: Đoković na korak od šestog trofeja!

Jedanaesti put u karijeri, Novak Đoković igraće u finalu Mastersa u Rimu!

N. Đoković666
L. Sonego372

Srpski teniser na korak je od odbrane trofeja osvojenog prošle godine, nakon što je u polufinalu sa 2:1 u setovima nadigrao domaćeg igrača Lorenca Sonega.

U meču koji je trajao nešto više od dva i po sata, prvi na planeti slavio je sa 6:3, 6:7 (5:7), 6:1.

Protivnik u finalu biće mu drugi reket sveta Rafael Nadal koji je u polufinalu nadigrao Amerikanca Rejlija Opelku.

• Novaku je ovo 11. finale u u Rimu, a boriće se za šestu titulu.
  • Interesantna činjenica je ta da su od 2005. u finalima Rima ili Đoković ili Nadal ili obojica.

TOK MEČA:

U prvom setu šanse za brejk imao je samo Novak, u četvrtom gemu. Realizovao je drugu i već tada prelomio set u svoju korist.

Drugi deo susreta bio je nešto dramatičniji, s obzirom da je sjajni Italijan pružao veoma snažan otpor. Novak je propustio šest šansi za brejk, a onda se u desetom gemu uspešno suočio sa dve set lopte rivala, i to na svoj servis. Nakon što je poravnao rezultat na 5:5, Novak je stigao do prvog brejka u ovom delu susreta i poveo sa 6:5. Servirao je za plasman u finale, ali posle dve propuštne meč lopte, mladi Italijan vratio je brejk i izborio se za “trinaesti gem”.

U taj-brejku odigrano je 12 poena, srpski teniser imao je brzu prednost od 3:0, ali je do kraja uspeo da osvoji samo još dva poena, a sjajni Italijan dobio je ovaj deo meča sa 7:5 posle 90 minuta igre.

Nastavio je Sonego u sjajnom ritmu i već u prvom gemu trećeg seta imao je tri brejk šanse. Novak ih je sve neutralizovao, a tri gema kasnije došao je do brejka koji mu je doneo prednost od 3:1.

Do kraja seta Italijan nije imao priliku da vrati servis, a u poslednjem, osmom gemu, Đoković je još jednim brejkom stavio tačku na ovaj susret – 6:2.

Teme:   Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti