15/05/21 - 13:24h

Lavovska borba i preokret – Novak se plasirao u polufinale Rima!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković napravio je preokret u duelu protiv Stefanosa Cicipasa za plasman u polufinale Mastersa u Rimu!

N. Đoković477
S. Cicipas675

Novak je slavio nakon maratonskih tri sata i 18 minuta rezultatom od 4:6, 7:5, 7:5

TOK MEČA:
PRVI SET

Prvi set Cicipas je započeo brejkom. Četiri gema kasnije napravio je novi brejk i poveo rezultatom od 4:1. Pre pauze zbog kiše Novak je uspeo da vrati brejk i smanji prednost na 4:3.

Nakon nastavka meča više nije bilo brejk šansi ni sa jedne strane, pa je Grk priveo set kraju u svoju korist.

DRUGI SET

Obojica su u drugi set ušli bez izgubljenog poena na svoj servis. U trećem gemu Cicipas je došao do brejk lopte koju je realizovao, nakon čega je usledio novi prekid duela.

Susret je nastavljen dan kasnije.

Obojica su nastavak započeli sigurnim servisima. Sedmi gem Novak dobio bez izgubljenog poena, da bi zatim taj niz nastavio u narednom gemu. Delovalo je da će lako doći do brejka, imoo je rezultat od 40:0, međutim propustio je tri brejk lopte. Tokom gema Cicipas je pet puta spasio servis, da bi Đoković konačno, šestom brejk loptom došao do izjednačenja od 4:4.

Velika borba vodila se i u narednoj igri. Sada je Cicipas imao brejk šanse, ali je propustio sve tri, pa je gem pripao Srbinu.

Dramatično je bilo u samoj završnici seta. Tri puta je je Novak propustio da na servis protivnika dobije set, da bi zatim uspeo da realizuje četvrtu priliku i uvede meč u treću deonicu.

TREĆI SET

I na početku ovog dela meča obojica su sigurno servirali, da bi zatim Cicipas imao brejk šansu koju je iskoristio. Velika borba viđena je u dva naredna dva seta. Najpre je svoj servis morao da spašava Grk, nakon čega je Đokoviću bilo potrebno 11 i po minuta da uradi istu stvar i smanji prednost protivnika na 2:3.

Već u narednom gemu Novak dobija novu šansu za brejk, koju ovoga puta koristi.

Dva gema kasnije Cicipas pravi novi brejk, ali Novak ponovo pravi ribrejk za izjednačenje od 5:5.

Usledio je još jedan dugi gem u kome je Cicipas imao novu priliku za novi brejk, ali je srpski as spasio servis, da bi u narednom gemu realizovao drugu meč loptu i na servisa Cicipasa slavio u ovom spektakularnom meču.

Rival u borbi za finale biće mu bolji iz susreta Andrej RubljovLorenco Sonego.

Novaku je ovo osmo polufinale Rima u nizu.

Teme:   Masters u Rimu, Novak Djoković, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti