30/10/23 - 18:06h

PARIZ:Marej ispustio meč loptu, De Minor u drugom kolu, Alkaras dobio protivnika

Australijanac Aleks De Minor plasirao se u drugo kolo Masters turnira u Parizu.

Bradley Kanaris/Getty Images

Trinaesti teniser sveta slavio je u duelu sa Endijem Marejem nakon tri sata igre rezultatom 7:6 (7:5), 4:6, 7:5.

U prvom setu obojica su napravili jedan brejk, a Marej je u 12. gemu ispustio dve set lopte, pa se igrao produžetak u kojem je De Minor iskoristio drugu set loptu.

Već na startu drugog seta razmenili su brejkove, a Endi je do novog brejka došao u devetom gemu i njime prelomi set u svoju korist.

U odlučujućem setu imao je Marej prednost od 5:2 , a zatim i meč loptu u 10. gemu, međutim nije uspeo da je realizuje. Umesto toga, De Minor je izjednačio, a dva gema kasnije iz prvog pokušaja dobio ovaj meč.

Tako je De Minor zabeležio sedmu pobedu protiv Mareja u isto toliko duela.

U drugo kolo se plasirao i Karen Hačanov pošto je bio bolji od Maksa Pursela sa 6:4, 6:4, u duelu koji je trajao sat vremena i 24 minuta.

Naredni rival biće mu pobednik susreta Đere – Van Aš.

Drugi favorit turnira Karlos Alkaras dobio je protivnika u drugom kolu.

Biće to Roman Safuilin koji je nadigrao Aleksandera Mulera sa 7:6 (7:4), 6:3.

Teme:   Endi Marej, Karen Kačanov, Masters u Parizu, Teniseri, Turniri, Vesti