29/04/24 - 14:49h

MADRID: Švjontek ispustila samo gem, u četvrtfinalu i Žabur

Prva teniserka sveta Iga Švjontek zabeležila je još jednu ubedljivu pobedu na turniru u Madridu.

Source: Getty Images AsiaPac

Ona je u osmini finala nakon samo 68 minuta igre ispustila samo jedan gem u duelu sa Sarom Soribes Tormo i slavila rezultatom 6:1, 6:0.

I ako nije dobio ušla u meč (odmah je tretrpela brejk), u nastavku je vezala tri brejka i set privela kraju u svoju korist, da bi još tri brejk lopte iskoristila u drugom setu i bez problema dobila ovaj susret.

Naredna rivalka biće joj Beatris Hadad Maja koja je sa 6:4, 6:4 bila bolja od Marije Sakari.

Sličan scenario u oba seta – Hadad je napravila po dva brejka, a Grkinja je uspevala da vrati po jedan servis.

Sigurno pobedu zabeležila je i Ons Žabur.

Tunižanka je takođe posle 68 minuta provedenih na terenu savladala Jelenu Ostapenko rezultatom 6:0, 6:4.

Realizovala je pet od ukupno šest brejk lopti, dok je Ostapenko vratila jedan servis.

Za plasman u polufinale Ons će se boriti sa pobednicom američkog duela Gof – Kiz.

Teme:   Iga Švjontek, Masters u Madridu, Teniserke, Turniri, Vesti