29/04/24 - 18:49h

Nadal kroz tri sata borbe do osmine finala – Rud ubedljiv protiv Norija

Rafa uz dosta muke položio prvi ozbiljniji ispit.

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Španski teniser Rafael Nadal obezbedio je plasman u osminu finala mastersa u Madridu pošto je savladao Pedra Kaćina u tri seta 6:1, 6:7(5:7), 6:3, posle više od tri sata borbe. Fantastičan meč, možda i najbolji u dosadašnjem toku turnira, Rafa je dobio “na mišiće” u trećem setu. Iako rezultat u prvoj i trećoj to ne govori, sve tri deonice bile su neizvesne.

Nadal jeste dobio prvi set sa 6:1, ali je on trajao čak 52 minuta. U drugom je vratio čak dva brejka zaostatka, spasao dve set lopte, ali nije imao kontinuitet u igri. Kaćin je brejknuo za 6:5, ali je stari borac ponovo uzvratio. Treći veliki povratak napravio je u trinaestom gemu drugog seta u kom je gubio 1:4, vratio se na 4:4, ali kao i svim prethodnim navratima potom popustio i dozvolio priliku protivniku da osvoji set. Kačin je to ovaj put iskoristio.

Na Nadalov startni brejk u trećem setu i vođstvo 2:0, Kaćin je uzvratio brejkom za 2:2. Ali u narednom Nadal pravi odlučujući brejk, poveo je 3:2 i zadržao tu prednost do kraja meča.

Rafael Nadal vs Pedro Cachin 3-Hour Thriller! | Madrid 2024 Match Highlights

Nadalov protivnik u osmini finala biće 30. nosilac, Čeh Jirži Lehečka, koji je bio bolji od Brazilca Monteira 6:4, 7:6 (9:7).

Put do osmine finala je mnogo lakše pronašao peti nosilac Kasper Rud. Norvežanin je rutinski eliminisao Kamerona Norija 6:2, 6:4, za 80 minuta nadmetanja. Naredni rival mu je Kanađanin Ože-Alijasim, kojem je mladi Čeh Menšik predao meč početkom drugog seta zbog povrede.

Teme:   Masters, Masters u Madridu, Rafael Nadal, Turniri, Vesti