MONTE KARLO: Maestralni Dušan u borbi za trofej!

Srpski teniser Dušan Lajović igraće finale Mastersa u Monte Karlu!

D. Lajović76
D. Medvedev51

Dusan Lajovic

Maestralni Lajović je u polufinalu nakon neverovatnog preokreta eliminisao Rusa Danila Medvedeva, trenutno 14. igrača sveta! Deseti nosilac vodio je sa 5:1 u prvom setu, ali je Dušan meč završio sa 7:5, 6:1 nakon sat i po vremena tenisa.

Srpskom igraču ovo je najbolji rezultat u dosadašnjoj karijeri i prvo Masters 1000 finale, a u borbi za trofej rival će mu biti bolji iz duela Rafaela Nadala i Fabija Fonjinija. U dosadašnjem toku takmičenja Lajović nije izgubio nijedan set!

Dušan je turnir započeo kao 48. igrač planete, a od ponedeljka će zahvaljujući plasmanu u polufinale biti u najboljih 25 na svetu!

TOK MEČA:

Dušan je loše startovao, već u drugom gemu pretrpeo je brejk, a ekspresno još jedan kojim je protivnik poveo sa velikih 5:1.

U nastavku seta Lajović je odigrao maestralno, realizovao je tri od šest set lopti i Medvedevu, koji je bio na korak od dobijenog seta, nije dozvolio čak ni priliku za to. Poravnao je rezultat na 5:5, potom prešao u vođstvo i iskoristio treću set loptu sa 7:5!

Nastavio je srpski teniser sa odličnom igrom i u drugom delu meča, koji je otvorio brejkom. Poveo je sa 4:0 pre nego što je dozvolio protivniku da osvoji gem, a potom vezao još dva gema za konačnih 6:1!

Dušan je postao najniže rangirani teniser u finalu Monte Karla od 2001. godine.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Masters, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti