MONTE KARLO: Novak bez polufinala

Najbolji teniser sveta Novak Đoković neće igrati u polufinalu Mastersa u Monte Karlu.

N. Đoković362
D. Medvedev646

Njega je u četvrtfinalu posle tri odigrana seta eliminisao mladi Rus, Danil Medvedev. U meču koji je trajao dva sata i petnaestak minuta, ruski teniser slavio je sa 6:3, 4:6, 6:2.

Novak je prošle godine ispao u trećoj rundi, pa je i uprkos ranijem porazu “zaradio” nove poene.

Danil Medvedev će u polufinalu igrati protiv još jednog Srbina, Dušana Lajovića, koji je plasman u četiri najbolja na turniru ostvario trijumfom nad Lorencom Sonegom.

TOK MEČA:

Ruski teniser je od samog starta stvarao Đokoviću probleme – oduzeo mu je servis već u prvom gemu i ekspresno stigao do prednosti od 3:1. Do kraja seta Medvedev je imao još četiri brejk šanse, od kojih je realizovao jednu, dok naš teniser nije imao čak ni priliku za brejk – 6:3.

U drugom delu meča situacija je išla u korist srpskog igrača, iako su vodili veliku borbu. Novak je u drugom gemu sprečio Medvedeva da napravi brejk, a gem kasnije oduzeo mu je servis i poveo sa 2:1. Do kraja seta i jedan i drugi su bili sigurni na svoj servis, pa se set završio sa 6:4 za Đokovića.

Prvi teniser sveta nije blistao u trećem setu – Rus je za oko pola sata igre stigao do velike prednosti od 5:1. Novak je potom vratio brejk i približio mu se na 5:2, ali je Medvedev na Novakov servis došao do prve meč lopte i iskoristio je za konačnih 6:2.

Teme:   Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti