11/04/24 - 15:24h

MK: Cicipas bolji od Zvereva za četvrtfinale

Grk Srefanos Cicipas plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu.

Dvanaesti teniser sveta slavio je u duelu sa Aleksandrom Zverevim nakon nešto više od dva sata igre rezultatom 7:5, 7:6 (3).

U prvom setu je najpre spasio četiri brejk lopte rivala, da bi u 10. gemu došao do dve brejk/set prilike. Nije ih realizovao, ali je dva gema kasnije ponovo imao set lopte i sada je uspeo da iskoristi drugu i na Sašin serivs ovaj deo meča privede kraju.

U drugom setu odmah je vezao pet dobijenih gemova. Imao je i meč lopte, međutim ispustio je ovu prednost, a Zverev je izborio izjednačenje. Set je završen u taj-brejku u kojem je Cicipas prvom meč loptom dobio duel.

Naredni rival biće mu Karen Hačanov koji je eliminisao Danila Medvedeva.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters u Monte Karlu, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti