12/03/24 - 01:59h

IV: Rud na Monfisa u osmini finala, dalje prošao i Fric

Kasper Rud i Gael Monfis zakazali su dueel u polufinalu Indijan Velsa.

Fiti: Getty Images North America

Rud je u trećem kolu bio ubedljiv protiv Artura Fisa kojeg je savladao posle 76 minuta igre rezultatom 6:2, 6:4.

Prvi set dobio je iz dva brejka prednosti, dok je u drugom setu jednom došao do brejka.

Monfis je do osmine finala došao pošto je nakon preokreta bio bolji od Kamerona Norija.

Francuz je slavio rezultatom 6:7 (5), 7:6 (5), 6:3.

Domaći igrač Tejlor Fric pobedu je obezbedio posle sat vremena provedenih na terenu, a savladao je Sebastijana Baezu sa 6:2, 6:2.

Fric će se u osmini finala sastati sa Holgerom Runeom.

Do ubedljive pobede došao je i bugarski teniser Grigor Dimitrov.

On je nadigrao Adriana Manarina sa 6:3, 6:3, u duelu koji je trajao sat vremena i 21 minut.

Dimitrov u narednom rundi čeka pobednika susreta Medvedev – Korda.

Teme:   Gael Monfis, Grigor Dimitrov, Kasper Rud, Masters u Indijan Vels, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti