GOAT: Novak Đoković je osvojio 23. grend slem!

Novak Đoković je šampion Rolan Garosa!

N. Đoković767
K. Rud635

Source: Getty Images AsiaPac

On je do svoje 23. grend slem titule došao nakon pobede nad Kasperom Rudom iz Norveške, sa 7:6 (7:1), 6:3, 7:5.

• Novak Đoković osvojio je 23. grend slem titulu i jedini je u muškoj konkurenciji kome je to pošlo za rukom
  • Ovo mu je treća titula na Rolan Garosu i jedini je teniser koji je najmanje tri puta osvajao svaki grend slem
  • Više titula na grend slemovima od njega imaju samo Serena Vilijams (23) i Margaret Kort (24).

TOK MEČA:

Posle velike borbe u drugom gemu Norvežanin je došao do brejka, a onda ga i potvrdio za vođstvo od velikih 3:0. Čuvao je prednost sve do sedmog gema, u kom je Novak vratio brejk, a onda i poravnao rezultat. U devetom gemu srpski teniser ispustio je priliku da rivalu ponovo oduzme servis, pa je set završen u taj-brejku. Đoković je bio ubedljiv, Rudu je prepustio samo jedan poen i sa ubedljivih 7:1 došao na dva seta do istorije.

Čak 83 minuta trajao je ovaj deo meča, posle kog su oba tenisera otišla u svlačionice.

Po povratku na teren Ruda “nije bilo”.

Novak je brzo poveo sa 3:0, napravivši jedan brejk, a Norvežanin do kraja seta nije imao priliku da ga vrati. Đoković je u osmom gemu propustio dve šanse da završi set, ali je treću realizovao već u narednom, slavivši sa 6:3.

U trećem setu obojica su čuvali servise sve do ključnog momenta. Srpski teniser je imao šansu u trećem gemu, ali je nije iskoristio i nastavili su u sličnom ritmu. Tek u 11. gemu Đoković je odigrao sjajno, Rud se potpuno “oduzeo” i na svoj servis nije uspeo da osvoji ni poen. Poveo je srpski as sa 6:5, a potom je u gemu nakon tog iskoristio drugu meč loptu za 23. grend slem titulu.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti