21/02/24 - 22:26h

DUBAI: Švjontek bolja od Svitoline za četvrtfinale

Iga Švjontek nastavlja sa pobedama.

Nakon osvojene titule na turniru u Dohi, prva teniserka sveta slavila je u prvom kolu Dubaiju, a sada se i plasirala u četvrtfinale.

Poljakinja je nakon sat vremena i 25 minuta igre bila bolja od Eline Svitoline rezultatom 6:1, 6:4.

Prvi set dobila je lako, uz dva brejka prednosti.

Namučila ju je rivalka u drugom setu, te je dva puta vraćala Igin brejk. Ipak, u devetom gemu Švjontek pravi još jedan brejk i njime prelama i ovaj set u svoju korist.

Ona će se u četvrtfinalu sastati sa Ćinven Ženg koja je sa 6:3, 6:2 savladala Anastasiju Potapovu.

Pobedu je posle preokreta zabeležila Amerikanka Koko Gof.

Treći igračica sveta savladala je Karolinu Pliškovu sa 2:6, 6:4, 6:3.

Koko će se za polufinale boriti sa Anom Kalinskajom koja je eliminisala devetu na svetu, Jelenu Ostapenko sa 6:4, 7:5.

Pobedu je u tri seta odnela i Elena Ribakina pošto je bila bolja od Magdalene Freh sa 7:6 (5), 3:6, 6:4, a naredna protivnics biće joj Jasmin Paolini koja je eliminisala osmu favoritkinju Mariju Sakari sa 6:4, 6:2.

Teme:   Elena Ribakina, Iga Švjontek, Kori Gof, Teniserke, Turniri, Vesti