26/02/24 - 21:32h

DUBAI: Rubljov u osmini finala, Marejeva jubilarna pobeda

Drugi favorit Andrej Rubljov uspešno je započeo takmičenje na ATP turniru u Dubaiju.

Rus je na startu bio bolji od Žižen Žanga nakon nešto manje od dva sata igre i to preokretom.

Prvi set Žang je dobio u taj-brejku. Bio je u zaostatku 1:4, ali je uspeo da izjednači, a onda i da dođe do rezultata 7:4.

Nije to poljuljalo Rubljova, pa je u drugom setu dva puta došao do brejka i izborio izjednačenje.

U trećem setu jednom je napravio brejk što mu je bio dovoljno da meč privede kraju u svoju korist.

Protivnik u osmini finala biće mu pobendik duela Muzeti – Kazu.

Pobedu je na startu zabeležio i Hubert Hurkač.

Treći nosilac je nadigrao Jana-LEnarda Štrufa posle tri taj-brejka, pošto ni u jednom setu nije bilo brejkova – 7:5, 4:7, 8:6.

U trećem setu Poljak je najpre spasio dve meč lopte rivala, da bi zatim on došao do meč lopte koju je realizovao,

Za četvrtfinale on će se boriti sa Davidovičem Fokinom ili Marožanom.

A u tri seta je slavio i Endi Marej koji je bio bolji od Denisa Šapovalova sa 4:6, 7:6 (5), 6:3.

Britanac u osmini finala čeka pobednika francvuskom susreta Monfis – Umber.

Mareju je ovo 500. pobeda na ATP turu na tvrdoj podlozi. Tako se pridružio Rodžeru Federeru (rekorderu sa 783. pobede), Novaku Đokoviću, Andreu Agasiju i Rafaelu Nadalu.

Teme:   Andrej Rubljev, ATP u Dubaiju, Endi Marej, Hubert Hurkač, Teniseri, Turniri, Vesti