Kraj za Međedovića u Madridu: Lehečka kaznio propuštenu šansu

Hamad Međedović eliminisan u drugom kolu Mastersa u Madridu.

H. Međedović54
J. Lehečka76

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Jirži Lehečka je ipak bio prejak za Hamada Međedovića u 2. kolu Madrida – 7:5, 6:4. A moglo je biti potpuno drugačije, da je srpski teniser ugrabio veliku priliku koju je zaradio u finišu prvog seta…

Međedović je u ovom meču spasao osam od 10 brejk lopti protivnika, ali nije iskoristio svoje dve u ključnom gemu prvog seta.

U prvih devet gemova nije bilo brejk lopti, a onda je Hamad stekao prvu, pa i drugu brejk/set loptu. Čeh je izdržao, izjednačio na 5:5 a odmah potom napravio i ključni brejk u prvom setu. Ponovo je oduzeo protivnički servis već u prvom gemu nastavka, imao još nekoliko brejk lopti u narednim gemovima. Hamad je uspeo da se sačuva, ali ne i da ugrzi protivnički servis. Lehečka je bio siguran i obezbedio prvu pobedu nad Međedovićem, u drugom međusobnom duelu.

Čeh će se u trećem kolu sastati sa Brazilcem Tijagom Monteirom, koji je u dva seta iznenadio šestog nosioca Grka Stefanosa Cicipasa – 6:4, 6:4.

Teme:   Hamad Međedović, Masters, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Vesti