7
6
G. Andreoci6663

Twitter/RioOpen

Laslo je do plasmana u drugu rundu došao nakon pobede nad Argentincem Gvidom Andreocijem, 114. igračem sveta.

Srpski teniser slavio je nakon preokreta i velike borbe. Posle nešto više od tri sata igre meč je završio sa 3:1 u setovima, 3:6, 7:6 (7:3), 7:6 (7:3), 6:3.

Loše je Đere startovao, što je Argentinac lepo iskoristio i poveo sa 3:0. Laslo je uspeo da poravna rezultat, ali mu je Andreoci još jednom oduzeo servis i poveo sa 5:3. Imao je i tada srpski teniser priliku da izjednači, ali je propustio četiri brejk lopte i poklonio rivalu set.

U drugom setu ni jedan ni drugi nisu imali brejk šanse, pa je završen u taj-brejku, a treći deo meča završen je na isti način jer je u 12. gemu Đere propustio brejk lopte koje bi ujedno označile i kraj seta.

Imao je Andreoci brejk prednosti i 2:0 na startu četvrtog seta, ali je Laslo uspeo da izbori izjednačenje i da potom još jednom oduzme servis rivala. Bio je to ključni momenat i ubrzo je srpski teniser sa 6:3 završio ovaj meč.

U sledećem kolu Đere će igrati protiv Džona Milmana iz Australije.

Teme:   Grend Slem, Laslo Đere, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon