04/04/24 - 11:57h

ČARLSTON: Hadad Maja i Kasatkina u osmini finala

Peta favoritkinja turnira u Čarlston Beatris Hadad Maja uspešno je započela takmičenje.

Ona je nakon sat vremena i 41 minuta igre bila bolja od domaće teniserke Karoline Dolhajd sa 6:2, 7:5.

Prvi set dobila je uz dva brejka prednosti.

U drugom setu Dojhajd je imala prednsot od 5:2 i tri set lopte, ali nije uspela da ih realizuje. Hadad Maja je uspela da dođe do izjednačenja, a zatim i da prvom brejk/meč loptom reši duel u svoju korist.

Naredna rivalka biće joj Veronika Kudermetova koja je savladala Šelbi Rodžers sa 7:6 (5), 6:4.

U osminu finala se plasirala i 11. nositeljka Darija Kasatkina pošto je u tri seta nadigrala Ešlin Kruger u tri seta – 6:3, 0:6, 6:1.

Napravila je tokom meča Kasatkina ukupno pet brejkova, dok je njena protivnica iskoristila četiri brejk lopte.

Za plasman u četvrtfinale Darija će se boriti sa Anhelinom Kalininom koja je izbacila Karolinu Voznjacki sa 6:2, 6:3.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesti