17/03/18 - 21:57h

Borbeni Ćorić u polufinalu izgubio od Federera!

Hrvatski teniser Borna Ćorić izgubio je od Rodžera Federera u polufinalu Masters turnira u Indijan Velsu.

Coric

U velikoj borbi dva tenisera koja je trajala dva sata i 21 minut prvi igrač sveta trijumfovao je rezultatom od 2:1.

U prvom setu Ćorić je posle svakom osvojenog gema švajcarskog tenisera dobio naredni i tako išao do 5:5, kada je napravio jedini brejk u ovom delu igre, osvojio još dva gema i poveo sa 1:0 u setovima.

U nastavku je 49. igrač na ATP listi odlično započeo set. Oduzeo je servis Federeru i osvojio dva vezana gema. Međutim Rodžer je napravio preokret. Na kraju drugog seta dva puta je oduzeo protivniku servis i sa 6:4 izjednačio rezultat na 1:1.

Poslednja deonica susreta započeta je Federerovim brejkom, koji je Borna vratio već u narednom gemu. Nakon dosta ujednačene igre Švajcarac je ispustio servis, ali ga je odmah povratio. U poslednjem desetom gemu napravio je još jedan brejk čime je dobio treći set i plasirao se u finale ovog takmičenja.

U finalu se sastaje sa boljim iz duela Del PotroRaonić, a meč možete pratiti na Tenis Uživo.

Turnir u Indijan Velsu prvi je u sezoni iz Masters 1000 serije i ukupan nagradni fond iznosi 7,972,535 dolara. Pobedniku će osim hiljadu ATP poena pripasti i ček na 1,340,860 dolara.

Teme:   Borna Ćorić, Borna Ćorić, Masters, Masters u Indijan Vels, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti