08/04/24 - 20:10h

MK: Dimitrov i Hačanov u drugom kolu

Deveti teniser sveta Grigor Dimitrov uspešno je započeo takmičenje na Masters turniru u Monte Karlu.

Bugarin je u prvom kolu nakon sat i po vremena bio bolji od Valentina Vašera rezultatom 7:5, 6:2.

U prvom setu Dimitrov je odmah izgubio servis, ali je već u drugom setu uspeo da ga vrati. Nakon što je u 10. gemu propustio set loptu, dva gema kasnije iskoristio je novu šansu i dobio ovaj deo duela.

U drugom delu meča dva puta je oduzeo servis rivalu.

Grigor u drugom kolu čeka pobednika duela Kecmanović – Beretini.

Pobedu je na satrtu zabeležio i Rus Karen Hačanov.

On je nakon dva sata i 25 minuta igre savladao Kamerona Norija rezultatom 7:5, 7:6 (3).

Hačenov će se za plasman u osminu finala boriti sa Franciskom Serundolom koji je nadigrao Danijela Altmajera sa 6:2, 7:6 (3).

U drugom kolo se posle preokreta plasirao 15. igrač sveta Ugo Umber.

Francuz je slavio u duelu sa Federikom Korijom rezultatom 4:6, 6:1, 6:2.

Naredni protivnik biće mu bolji iz susreta Žang – Giron.

Rivala je dobio i treći nosilac Karlos Alkaras. Biće to Feliks Ože-Alijasim koji je eliminisaoLuku Nardija sa sigurnih 6:2, 6:3.

Teme:   Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti