22/02/17 - 21:42h

TENISKE NADE (u14,u16): Ivić i Kojčićeva najbolji na Kupu Srbije, Kovačevićeva i Lasica osvojili OP Beograda

Mihajlo Lasica i Anamarija Kovačević pobednici su OP Beograda, igranog od 18. do 22. februara. U istom terminu igran je i Kup Srbije u Šapcu i Beogradu, a trofeje su odneli Stefan Ivić i Emilija Kojčić.

Emilija Kojcic

OP Beograda, u14

Otvoreno prvenstvo Beograda, turnir treće kategorije u konkurenciji dečaka osvojio je Mihajlo Lasica iz beogradskog kluba ‘White Star’.

Mihajlo (14) je u finalu savladao dve godine mlađeg Vuka Rađenovića, člana teniskog kluba ‘Gazela’, sa 5:7, 6:2, 6:0.

Treće mesto podelili su Bogdan Bukarica iz ‘Crvene Zvezde’ i Lazar Danić iz ‘Kosovske Mitrovice’.

Finalista Rađenović se borio za titulu u jačoj konkurenciji iako je tek 2005. godište, a Mihajlo Lasica je na putu do trofeja izgubio samo dva gema!

Lasica je do titule došao i u konkurenciji dublova, gde je igrao u paru sa Bojanom Radomanom. U finalu su sa 6:4, 7:6 savladali Petra Beloševića i Bogdana Bukaricu.

M. Lasica – V. Rađenović 2:1

Trofej kod devojčica osvojila je Anamarija Kovačević, članica akademije ‘Fair play’. U finalu je nadigrala Katarinu Knezi iz kluba ‘Sajmište’ – 6:2, 6:0.

Treće mesto osvojile su Lara Stojanovski i Anja Mitraković.

Anamarija je bila prvi nosilac, pa je trofej došao bez iznenađenja, a polufinalistkinja Lara Stojanovski ima tek 11 godina.

Kup Srbije, u16

Kup Srbije, turnir treće kategorije za dečake, igran je u Šapcu. Pobednik je Stefan Ivić, iz niškog kluba ‘Kostić’. Stefan je u polufinalu pobedio Luku Markovića iz beogradskog ‘Classicsa’ – 6:4, 6:0.

Na trećem mestu završili su Valerij Martišev i Dušan Obradović.

S. Ivić – L. Marković 2:0

Devojčice su Kup Srbije igrale u Beogradu, a najbolja je bila Emilija Kojčić iz pančevačkog ‘Dinama’. U finalu je bila bolja od drugarice iz kluba Stefane Topo – 6:0, 6:4.

Treće mesto osvojile su Anđela Lopičić i Jasmin Gaui.

Emilija Kojčić je bila najbolje rangirana igračica na turniru i trofej je došao bez iznenađenja.

E. Kojčić – S. Topo 2:0

Teme:   Anamarija Kovačević, Anđela Lopičić, Emilija Kojčić, Mihajlo Lasica, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Stefan Ivić, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti