19/05/16 - 18:17h

RG:Đere u glavnom delu turnira

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u glavni žreb Rolan Garosa. Đere je danas bio bolji od Adama Pavlašeka iz Češke sa 2:1.

L. Đere636
A. Pavlašek262
Zimbio.com

Zimbio.com

Laslo Đere uspeo je da se plasira u žreb drugog Gren slem turnira sezone.

U prvom međusobnom susretu dva tenisera, srpski predstavnik je imao sve konce u svojim rukama i zasluženo otišao u glavno takmičenje na pariškoj šljaci.

Odmah na startu, Đere je bez izgubljenog poena napravio brejk i tu prednost sigurno čuvao do kraja seta. Kako je igra u prvom setu odmicala, i Pavlašek je uspevao da zadrži svoj servis, sve do sedmog gema kada srpski teniser pravi novi brejk za 5:2.
U narednoj igri, naš predstavnik je iskoristio drugu set loptu za vođstvo od 1:0.

U drugom setu nešto opreznija igra na obe strane.
Đere je opet napao prvi servis protivnika i napravio brejk, ali nije uspeo da potvrdi brejk, pa njegov protivnik vraća rezultatsku prednost i na pauzu se odlazi pri rezultatu 3:3. Slična situacija kao u prvom setu, samo u korist Pavlašeka. Pri vođstvu od 4:3, Čeh pravi brejk, a zatim servisom poravnava rezultat u setovima.

Treći set doneo je izjednačenu igru oba tenisera. Prvi brejk ponovo je delo srpskog tenisera za vođstvo od 3:1. Nakon tog brejka, sigurno su odservirali i jedan i drugi, ali je Đere još jednim brejkom potvrdio svoj prolazak u glavni deo Rolan Garosa.