17/08/18 - 04:31h

Kiša prekinula Novaka i Grigora: NASTAVAK MEČA U PETAK

Kiša koja je odlagala početak duela Đokovića i Dimitrova, a potom ga prekinula na duže od sat vremena, uspela je i da odloži susret dvojice tenisera.

Pri rezultatu 1:1 u setovima i 2:1 za Đokovića u odlučujućem delu meča, duel je prekinut i odložen za petak.

Još uvek nije poznato u kom će terminu Srbin i Bugarin ponovo na teren, a ono što je sigurno jeste da će pobednik u petak igrati i meč četvrtfinala protiv Miloša Raonića.

U nastavku teksta pročitajte kako je tekao meč do prekida:

I SET

Novak je meč počeo sigurnim servis gemom, ali mu je već u narednom Dimitrov oduzeo servis i poveo sa 2:1. Bugarin je vodio igru od samog stara, a set je obezbedio još jednim brejkom u sedmom gemu. Đoković za 30 minuta igre nije došao ni do jedne šanse za brejk, a Dimitrov je iskoristio dve koje je imao – 6:2

II SET

Drugi set započeo je uz nešto veću borbu, ali rezultatski indentično kao i prvi. Dimitrov je u trećem gemu stigao do brejka i poveo sa 2:1. Međutim, za razliku od prethodnog seta, Đoković je u ovom uspeo da vrati brejk i izjednači rezultat na 3:3. Vezao je još tri dobijena gema i sa 6:3 završio ovaj set u svoju korist, baš pre nego što je kiša ponovo zaustavila program.

III SET

Posle nešto više od sat vremena pauze duel je nastavljen sigurnim servis gemom bugarskog tenisera. U istom ritmu, bez greške, nastavio je i Đoković, pokazavši da je pauza prijala obojici. U trećem gemu odigrano je devet poena, a posle sjajne borbe Novak je došao do brejka za prednost od 2:1.

Kiša je ponovo prekinula nalet srpskog tenisera, ali ovoga puta na duži period. Meč će biti nastavljen u petak.

Teme:   Grigor Dimitrov, Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti