15/08/18 - 20:52h

SINSINATI: Đoković uz probleme do osmine finala!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Mastersu u Sinsinatiju.

N. Đoković466
A. Manarino621

Source: Matthew Stockman/Getty Images North America

On je u drugoj rundi sa 2:1 u setovima, posle preokreta, eliminisao Francuza Adriana Manarina.

U meču koji je trajao dva sata i 10 minuta Đoković je slavio sa 4:6, 6:2, 6:1.

Naredni rival srpskog tenisera biće bolji iz duela branioca trofeja Grigora Dimitrova i Miše Zvereva iz Nemačke.

TOK MEČA:

I SET

Iako je brzo stigao do prednosti od 40:0 u prvom gemu, Novak je dozvolio rivalu da izjednači, a potom vodio veliku borbu da ne izgubi servis. Tek posle 13 odigranih poena i jedne Manarinove brejk šanse, Đoković je poveo sa 1:0.

U nastavku seta Francuz je čuvao svoj servis, a iskoristio je četvrtu brejk šansu za vođstvo od 4:3. Prednost je čuvao do kraja ove deonice koju je dobio sa 6:4.

II SET

U ranoj fazi drugog seta razmenili su brejkove, a iz te razmene Đoković je izašao sa vođstvom od 3:1. Pri rezultatu 5:2 Novak je zatražio medicinski tajm-aut, zbog problema sa stomakom i gorušicom kako je objasnio doktorima. Dobio je lek i sa 6:2 završio drugi set.

III SET

Lek je evidentno pomogao, pa je srpski teniser odigrao mnogo bolji treći set. Stigao je do prednosti od 5:0 pre nego što je Manarino osvojio prvi gem u ovoj deonici susreta. Međutim, samo je na kratko prekinuo Novakovu seriju. Već u narednom gemu Srbin je iskoristio prvu meč loptu za konačnih 6:1.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti