10/10/15 - 11:52h

WTA Peking: Ana zaustavljena u polufinalu

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u finale WTA turnira u Pekingu. Bolja od nje u polufinalu, nakon preokreta, bila je Timea Baščinski iz Švajcarske, sa 2:1 u setovima.

A. Ivanović741
T. Baščinski566
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Timee Baščinski trajao je dva sata i 21 minut, a srpska teniserka poražena je nakon što je vodila sa 1:0 u setovima. Baščinski je preokrenula rezultat u svoju korist i plasirala se u finale WTA turnira u Pekingu.

Ana je odlično ušla u meč, rano je napravila brejk i brzo povela sa 4:1. Međutim, Baščinski uspeva da uzvrati ribrejkom i izjednači rezultat na 4:4, a u dvanaestom gemu joj Ivanovićeva ponovo oduzima servis za konačnih 7:5.

Nakon prvog seta, Baščinski preuzima kontrolu nad igrom, i brzo dolazi do vođstva od 4:1. U osmom gemu Ana je vratila jedan brejk i smanjila vođstvo švajcarske teniserke na 5:3, ali je dva gema kasnije Timea servirala za set i dobila ga posle treće set lopte – 6:4.

U odlučujućem delu meča teniserka iz Švajcarske slavila je ubedljivo. Prepustila je Ivanovićevoj samo jedan gem i došla do četvrtog WTA finala ove godine.

Ana je u ovom susretu zabeležila čak 11 duplih grešaka, a Timea Baščinski imala je 20 brejk šansi od kojih je iskoristila sedam.

U borbi za titulu teniserka iz Švajcarske će igrati sa boljom iz susreta Agnješke Radvanjske i Garbinje Muguruze.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti