21/05/12 - 14:57h

WTA Brisel: Jelena poražena posle velike borbe!

Jeleni Janković nikako da krene bolje. Nakon ispadanja u prvom kolu na poslednjih nekoliko turnira, izuzetak nije bio ni ovaj u Briselu. Posle skoro tri sata igre poražena je od rumunske teniserke Simone Halep koja trenutno zauzima 49. poziciju na WTA listi.

J. Janković266
S. Halep637

Prvi set je Rumunka brzo rešila u svoju korist. Napravila je tri brejka, a Jelena je uspela da vrati samo jedan, pa je posle 42 minuta igre gubila sa 1:0.
Na startu drugog seta je Halep napravila brejk, ali je Jankovićeva uspela da se vrati u meč i izjednači rezultat, a i da kasnije napravi brejk za vođstvo i pobedu u ovom setu.

Jelena Janković

Treći, odlučujući set trajao je sat vremena i 25 minuta. Videli smo po tri brejka sa obe strane, što nas je dovelo do taj-brejka. Naša teniserka je čak pet puta izgubila servis, a napravila je samo tri brejka, pa je Rumunka i ovaj deo igre dobila rezultatom 7:3.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke