12/06/14 - 20:05h

WTA Birmingem: Ana sa lakoćom do četvrtfinala!

Srpska teniserka Ana Ivanović obezbedila je plasman u četvrtfinale WTA turnira u Birmingemu, nakon što je bez većih problema savladala Amerikanku Lorin Dejvis sa 2:0, po setovima 6:1, 6:1 posle 69. minuta igre.

A. Ivanović66
L. Dejvis11

Ana Ivanovic

Prva nositeljka na turniru nije imala većih problema ni u drugom odigranom meču, pošto je u dva seta preslišala Amerikanku Lorin Dejvis na putu do četvrtfinala. Srpkinji je ovo druga pobeda u drugom međusobnom okršaju sa Dejvisovom, treba istaći i činjenicu da se tokom čitavog toka meča, trijumf srpske teniserke nije dovodio u pitanje.

Prvi set je Ivanovićeva osvojila za pola sata, ali se odmah na startu, u prvom gemu, suočavala sa četiri brejk šanse za protivnicu, no uspela je da se izvuče iz teške situacije. Kada je prevazišla taj početni krizni period, posle je sve išlo mnogo lakše i u nastavku je Ana zagospodarila na terenu. U narednom gemu oduzima servis rivalki, da bi do kraja seta još jednim brejkom rešila prvi deo igre u svoju korist sa 6:1.

Drugi set je prelomljen u trećem gemu, kada Srpkinja pravi novi brejk, da bi potom sa još dva u potpunosti dotukla grogiranu Amerikanku i ubedljivo slavila i u drugom setu sa 6:1 za trijumf i plasman među osam.

U četvrtfinalu Ivanovićeva će se sastati sa boljom iz duela Vandervege-Kukalova.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista