24/07/13 - 16:00h

WTA Baku: Kraj i za Krunićevu

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da prođe prvu prepreku na WTA turniru u Bakuu. Ona je na startu turnira sa 2:1 u setovima izgubila od Ukrajinke Eline Svitoline.

A. Krunić362
E. Svitolina646
Aleksandra Krunic

Meč između Aleksandre Krunić i Eline Svitoline trajao je sat vremena i 52 minuta, a Krunićeva nije uspela da dođe do preokreta. Tako je osamnaestogodišnja Ukrajinka izašla kao pobednica njihovog drugog međusobnog duela.

U prvom setu je Svitolina došla do jedinog brejka u ovom delu meča, što je bilo dovoljno da posle četrdeset minuta igre povede sa 1:0. Drugi set je sjajno započela Krunićeva, koja je imala vođstvo od 4:1. Ukrajinka je uspela da vrati brejk i izjednači, ali Aleksandra joj ponovo oduzima servis i rezultat dovodi do 1:1 u setovima. Naša teniserka nije imala snage za preokret, pa je prepustila protivnici dva servis gema, što je bilo dovoljno za Svitolininu pobedu.

Takmičenje u Bakuu završila je danas i Bojana Jovanovski, dok je Vesna Dolonc poražena juče, takođe u prvom kolu.

Teme:   Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti