25/07/14 - 11:12h

WTA Baku: Bojana u polufinalu!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u polufinale WTA turnira u Bakuu koji je osvajala 2012. godine. Ona je u četvrtfinalu sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, eliminisala Misu Eguči iz Japana.

B. Jovanovski476
M. Eguči653
Bojana Jovanovski

Meč između Bojane Jovanovski i Mise Eguči trajao je dva sata i 21 minut, a naša teniserka slavila je nakon preokreta. Plasirala se u polufinale gde će se sastati sa boljom iz duela Šahar Per i Stefani Vegele.

Eguči je brejkom otvorila meč i povela sa 1:0, a narednih pet gemova obe su osvajale na servis protivnica. Posle šest brejkova bilo je 3:3, a konačni, za pobedu u ovom delu meča japanska teniserka napravila je za vođstvo od 5:4. Servirala je za set i iskoristila treću set loptu – 1:0.

Do 4:4 u drugom setu obe su po dva puta izgubile servis. U desetom gemu Bojana je došla do set lopte koju nije iskoristila, pa je Eguči izjednačila na 5:5. Novu šansu naša teniserka dobila je u dvanaestom gemu, ali je ovoga puta koristi. Osvaja ovaj set za 7:5 i izjednačava na 1:1.

Obe su po jednom oduzele protivnici servis u ranoj fazi trećeg seta. Odlučujući brejk Jovanovska pravi za vođstvo od 5:3, servira za meč i koristi drugu meč loptu.

Nagradni fond u Bakuu iznosi 250.000 dolara od čega će 43.000 pripasti pobednici, plus 280 WTA bodova.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti