07/07/12 - 13:39h

Vimbldon: Zimonjić i Srebotnik u polufinalu!

Najbolji srpski dubl igrač Nenad Zimonjić i njegova partnerka u miks dublu Katarina Srebotnik plasirali su se u polufinale Vimbldona. Oni su u četvrtfinalu savladali Britanca Kolina Fleminga i Su Vej Hsijeh iz Kineskog Tajpeha rezultatom 7:6(3), 6:3.

Zimonjić i Srebotnikova su do kraja meča potpuno opravdali ulogu favorita, ali prvi set nisu uspeli da reše u svoju korist sve do taj brejka. Posle izjednačenja 6:6, taj brejk su dobili sa ubedljivih 7:3 i tako poveli sa 1:0 u setovima.

Nenad Zimonjić i Katarina Srebotnik

U drugom setu su protivnici imali tri brejk šanse, ali nijednu nisu iskoristili. Sa druge strane, Zimonjić i Srebotnikova su iskoristili jedinu do koje su došli, pa su ovaj set dobili rezultatom 6:3.

Za ulazak u finale srpsko-slovenačka kombinacija igraće protiv drugih nosioca Majka Brajana i Lize Rejmond iz Sjedinjenih Američkih Država. Oni su u četvrtfinalu savladali Rohana Bopanu iz Indije i Kineskinju Đi Ženg sa 6:2, 7:5.

Teme:   Grend Slem, Mešoviti parovi, Nenad Zimonjić, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon