VIMBLDON: Novak srušio snove Britancima!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona.

K. Edmund6324

(The Telegraph)

21. igrač sveta savladao je četiri mesta bolje rangiranog Britanca Kajla Edmunda nakon gotovo tri sata igre.

I SET

Obojica tenisera meč su startovali sigurnim servisom. Pri rezultatu od 3:3, Edmund je iskoristio četvrtu brejk loptu, a nakon toga uzeo i naredni gem. Novak je uspeo da smanji prednost protivnika na 5:4, ali poslednji gem osvojio je Britanac i sa 6:4 u svoju korist završio prvi set.

II SET

U drugom gemu drugog seta srpski teniser imao je dve brejk lopte, ali ih je Kajl spasio i dobio ovaj gem. Novu šansu za brejk Đoković je imao u osmom gemu, a ovoga puta ju je iskoristio za rezultat od 5:3, nakon čega osvaja i naredni gem čime sa 6:3 dobija drugi set.

III SET

Na startu trećeg seta Novak je napravio brejk. Drugu priliku da oduzme protivniku servis iskoristio je u sedmom gemu, a onda uzeo i sledeći i rezultatom od ubedljivih 6:2 došao do vođstva od 2:1 u setovima.

IV SET

Đoković je u četvrtom gemu, pri rezultatu od 3:3, imao šansu da napravi brejk, ali mu greškom sudije nije pripao odlučujući poen i gem ie jpak otišao britanskom teniseru. Novak je nakon toga brzo izjednačio na 4:4 bez izgubljenog poena, a onda u devetom gemu oduzeo protivniku servis iskoristivši prvu brejk loptu. Poslednji gem ponovo je prošao bez izgubljenog poena za srpskog tenisera čime je on sa 6:4 došao do trijumfa u ovom meču.

Novakov naredni protivnik biće Rus Karen Hačanov koji je savladao Fransisa Tijafoa.

Kajl je ovim izgubio priliku da se bori za prvi trofej u svojoj karijeri, a njegovim porazom nema nade ni da će vimbldonska titula ostati u Velikoj Britaniji.

Teme:   Grend Slem, Kajl Edmund, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon