30/06/15 - 22:24h

Vimbldon: Filip zaustavljen u prvom kolu

Srpski teniser Filip Krajinović izgubio je na startu Vimbldona. Bolji od njega bio je Francuz Nikolas Mau sa 3:1 u setovima.

F. Krajinović6465
N. Mau7637
Filip Krajinovic

Meč između Filipa Krajinovića i Nikolasa Maua trajao je dva sata i 51 minut.

U prvom setu obojica su sigurno osvajali svoje servis gemove, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Sa 7:4 dobio ga je francuski teniser koji je poveo sa 1:0.

Prva dva gema drugog seta prošla su sa pet neiskorišćenih brejk lopti. Tek u devetom gemu Mau je oduzeo Filipu servis i poveo sa 5:4, a zatim servirao za vođstvo od 2:0 i iskoristio drugu set loptu.

Treći set pripao je srpskom teniseru koji je već u drugom gemu oduzeo Francuzu servis i poveo sa 2:0. Brejk prednosti sačuvao je sve do kraja ovog dela meča i smanjio vođstvo Maua na 2:1 u setovima.

Krajinović je u trećem gemu četvrtog seta propustio brejk priliku, koja je možda i mogla da donese potpuni preokret u ovom duelu. Filipove propuštene šanse Mau je kaznio u dvanaestom gemu kada je napravio brejk i završio ovaj set sa 7:5.

Teme:   Filip Krajinović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon