US OPEN: Tijafo izbacio Nadala!

Španski teniser Rafael Nadal takmičenje na US openu završio je u osmini finala.

Source: FELIPE TRUEBA/Getty Images Europe

Bolji od trećeg tenisera sveta bio je 26. na ATP listi Amerikanac Frensis Tijafo.

Tijafo je slavio nakon tri sata i 32 minuta provedenih na terenu rezultatom 6:4, 4:6, 6:4, 6:3

U prvom setu obojica su sigurno servirali sve do sedmog gema kada je Tijafo iskoristio jedinu brejk loptu, a dva gema kasnije trećom set loptom došao je do vođstva u setovima.

Drugi set bio je bez brejk prilika sve do poslednjeg gema, a tada je Nadal realizovao drugu brejk/set loptu.

Treći set Amerikanac je prelomio na isti način kao i prvi, brejkom u sedmom gemu, samo što mu je ovoga puta tri gema kasnije bila potrebna samo jedna set lopta da završi ovaj deo meča.

U odlučujem setu Nadal je prvi došao do brejka i poveo sa 3;1, ali je Tijafo odmah uspeo da ribrejkuje, a zatim veže još dva brejka i time završi meč u svoju korist.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu Rus Andrej Rubljov.

Nadal ovim porazom još uvek nije izgubio šansu da se ponovo postane prvi teniser sveta. To se i dalje može dogoditi, ali ukoliko Kasper Rud ili Karlos Alkaraz ne budu stigli do finala.

Teme:   Frenses Tijafo, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti