07/09/12 - 10:11h

US Open: Fantastična igra Janka i propuštena velika šansa, Ferer u polufinalu

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u polufinale US Opena, nakon što je u meču koji je trajao više od četiri sata poražen od Španca Davida Ferera, sa 3:2 u setovima.

J. Tipsarević37636
D. Ferer66267

Posle četiri sata i 36 minuta igre, Jankova sjajna igra ostala je bez nagrade. Odlučivale su nijanse, a David Ferer je taj koji je sinoć imao više sreće. Tokom celog meča naš teniser nije napravio ni jednu duplu servis grešku, što na neki način govori o njegovoj fantastičnoj igri. Odservirao je deset asova i spasio jedanaest od petnaest brejk lopti. Nažalost, u polufinalu je ipak David Ferer.

Meč je počeo brejkom Tipsarevića. Poveo je naš teniser sa 2:0, a u naredna dva gema Španac je uspeo da izjednači. U šestom gemu je oduzeo Janku servis i tri gema kasnije dobio ovaj set sa 6:3.

U drugom setu je Tipsarević spasio četiri brejk lopte, a priliku da sam napravi brejk nije ni imao. Stigli su do rezultata 6:6, a onda set završili u taj brejku. Mini brejk Ferera na startu, a potom dva za redom koja je napravio naš teniser dovela su nas do konačnog rezultata u ovom setu, 7:6 za Janka.

Janko Tipsarević

Treći set je naš teniser dobio lako. Dva puta je osvojio Fererove servis gemove i poveo sa 5:2. Španac je zatražio medicinski tajm-aut, ali je ubrzo meč nastavljen. Janko je servirao i bez izgubljenog poena dobio poslednji gem u ovom setu.

Četvrti set je pripao Fereru. Napravio je brejk osmom gemu, posle devet odigranih poena. Iskoristio je drugu brejk loptu i dobio ovaj deo meča sa 6:3.

U petom setu su oba tenisera napravila po jedan brejk, pa su drugi put u meču igrali taj-brejk. Ovog puta više sreće je imao Španac, koji je posle četiri sata i 36 minuta igre došao do plasmana u polufinale US Opena, gde ga očekuje duel sa najvećim favoritom za osvajanje titule, Novakom Đokovićem.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti