27/03/15 - 11:58h

Trijumf Ćorića posle preokreta! (ATP Majami)

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo Masters turnira u Majamiju, nakon što je posle preokreta slavio protiv Austrijanca Andreasa Hajdera Maurera sa 2:1, po setovima 1:6, 6:3, 7:6(3) posle dva i po sata igre.

Borna Coric

Borna Coric

Mladi hrvatski teniser bio je koban za Austrijanca i u prvom kolu Mastersa u Indijan Velsu, kada je bio bolji u dva seta, rezultatom 6:4, 6:4.

Ovaj put je imao znatno teži zadatak protiv Hajdera Maurera, koji je bio izuzetno motivisan da se revanšira Ćoriću za poraz u Indijan Velsu. Austrijanac je sjajno odigrao prvi set, uspeo je da dva puta oduzme servis Hrvatu i da okonča prvi deo igre sa 6:1.

U drugom setu Borna je podigao nivo igre, iskoristio je jedinu brejk šansu koja mu se ukazala i sa 6:3 odveo je meč u odlučujući set.

Hajder Maurer je imao vođstvo od 4:1 u trećem setu, ali je 18-godišnji Ćorić pokazao veliki karakter, uspeo je da nadoknadi rezultatski zaostatak, da bi odluka potom pala u taj-brejku, gde je uspešniji bio Hrvat sa 7:3.

Borna Ćorić će u drugom kolu ukrstiti rekete protiv Belgijanca Davida Gofana.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Borna Ćorić, Hrvatska, Masters, Masters u Majamiju, Prvo kolo, Rang Lista, Region, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti