09/08/12 - 08:31h

Toronto: Đoković lako do plasmana u osminu finala

Branilac titule na Rodžers kupu, Novak Đoković plasirao se u osminu finala na ovom turniru. On je sa 2:0 u setovima savladao Australijanca Bernarda Tomića.

N. Đoković66
B. Tomić23

Novak je već u drugom gemu prvog seta imao tri šanse da napravi brejk, ali je Australijanac uspeo da završi gem u svoju korist. U sledećem gemu na Novakov servis, Tomić je imao priliku da mu oduzme servis, ali ni on nije uspeo da dođe do brejka. Brejk šanse nisu iskoristili ni u naredna dva gema, a Đokoviću je to konačno pošlo za rukom u šestom gemu, kada je poveo sa 4:2. U poslednjoj deonici seta Novak je još jednom osvojio protivnikov servis gem i završio ovaj set sa 6:2.

Serbia's Djokovic celebrates after winning his men's singles tennis match against Roddick of the U.S. at the All England Lawn Tennis Club during the London 2012 Olympic Games REUTERS/Stefan Wermu

Novak Đoković

Drugi set je trajao samo pola sata, a Novak ga je dobio zahvaljujući brejku u osmom gemu, kada je poveo sa 5:3. U narednom gemu je servirao za pobedu, i iskoristio prvu meč loptu.
U osmini finala protivnik će mu biti Sem Kveri, a taj meč je na programu već danas.

Teme:   ATP, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti