Novak Đoković po deseti put u karijeri igraće finale US Opena.

Za četvrtu titulu poslednjeg grend slema sezone u nedelju će se boriti sa Danilom Medvedevim.

Pred ovaj duel podsetimo se svih Novakovih finala u Njujorku.

2007.

Prvi put se za trofej borio 2007. godine, u svom trećem učešću na turniru. Nije uspeo da ga osvoji pošto ga je porazio tada trostruki šampion US Opena Rodžer Federer sa 7:6(4), 7:6(2), 6:4 koji je time vezao četiri titule.

Roger Federer vs. Novak Djokovic Extended Highlights | 2007 US Open Final

2010.

Ove godine Đoković se konačno, u polufinalu, osvetio Federeru za prethodna tri poraza, a na korak do titule zaustavio ga je Rafael Nadal rezultatom 6:4, 5:7, 6:4, 6:2. Ipak, uspeo je Novak nešto što niko drugi na turniru nije, a to je da uzme Rafi jedan set.

Nadal v Djokovic - Us Open 2010 Final .. 720p50

2011.

Godinu dana kasnije došla je i prva titula. Do nje je ponovo u polufinalu posle trilera savladao Federera, a onda se u finalu revanširao Nadalu rezultatom 6:2, 6:4, 6:7(3), 6:1. To mu je bila šesta vezana pobeda nad Špancem, a sve su bile u finalima. Prethodno ga je savladao za trofej sa Vimbldona.

Novak Djokovic vs Rafael Nadal Extended Highlights | 2011 US Open Final

2012.

Vezao je još jedno finale, ali bez titule pošto ga je u pet setova porazio Endi Marej – 7:6(10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2 bilo je za Britanca. Ovaj meč je trajao četiri sata i 54 minuta, čime je iznednačio rekord za najduže finale US Opena koji su prethodno 1988. godine postavili Ivan Lendl i Mats Vilander.

Murray vs. Djokovic 2012 US Open Final | Highlights

2013.

Ponovo duel sa Nadalom i poraz. Španac je bio bolji nakon odigrana četiri seta – 6:2, 3:6, 6:4, 6:1.

Rafael Nadal vs Novak Djokovic Extended Highlights | 2013 US Open Final

2015.

Konačno nova titula. U finalu protiv Federera Novak je slavio rezultatom 6:4, 5:7, 6:4, 6:4. Postao je tada tek treći teniser u istoriji koji je na sva četiri grend slema u sezoni stigao do finala.

Federer vs Djokovic US Open 2015 Final Highlights HD

2016.

Naredne godine ponovo ne uspeva da odbrani titulu. U tome ga je zaustavio Stan Vavrinka rezultatom 6:7(1), 6:4, 7:5, 6:3.

Stan Wawrinka vs Novak Djokovic - US Open 2016 Final [Highlights HD]

2018.

Za treću titulu srpski koja je došla 2018. godine srpski as je savladao Huana Martina del Potra sa 6:3, 7:6(4), 6:3 za svoj četvrnaesti grend slem.

US Open Extended Highlight: Novak Djokovic vs. Juan Martin Del Potro

2021.

Imao je ove godine Novak priliku da postane drugi teniser u istoriji koji je došao do kalendarskog slema, ali ga je u tome sprečio Danil Medvedev. Pritisak je očigledno bio preveliki za Đokovića, a to je Rus iskoristio i slavio u tri seta – 6:4, 6:4, 6:4.