14/08/12 - 08:34h

Sinsinati: Troicki u drugom kolu!

Treći reket Srbije Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Mastersa u Sinsinatiju, nakon što je na startu turnira sa 2:0 u setovima savladao hrvatskog tenisera Ivana Dodiga.

V. Troicki67
I. Dodig45

Troicki je napravio brejk u prvom gemu i lako došao do vođstva od 3:1. U šestom gemu je dozvolio slabije rangiranom Hrvatu da mu oduzme servis i izjednači na 3:3, ali je u devetom gemu napravio još jedan brejk i zahvaljujući tome došao do pobede u ovom setu, 6:4.

Viktor Troicki. Getty Images.

Viktor Troicki

I drugi set Viktor je započeo brejkom, ali nije uspeo da ga realizuje, jer je Dodig već u narednom gemu uzvratio ribrejkom. Istu situaciju imali su i u desetom gemu, kada je Dodig posle brejka našeg tenisera izjednačio rezultat na 5:5. Viktor je još jednom uspeo da mu oduzme servis za vođstvo od 6:5, a onda je servirao za pobedu i iskoristio prvu meč loptu posle sat vremena i 48 minuta igre.

U drugom kolu naš teniser će igrati protiv boljeg iz duela Lejtona Hjuita i Mihaela Južnjeg.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki