10/10/12 - 15:08h

Šangaj: Tipsarević pobednik srpskog duela

Deveti teniser sveta Janko Tipsarević savladao je u drugom kolu Mastersa u Šangaju svog sunarodnika i kolegu iz Dejvis kup reprezentacije, Viktora Troickog, sa 2:0 u setovima.

J. Tipsarević67
V. Troicki26

Naši teniseri su publici u Šangaju priredili odličan tenis. Odigrali su sjajan meč, ali nažalost, samo jedan je mogao da prođe dalje. Posle sat vremena i 55 minuta igre, i nekoliko propuštenih šansi Viktora Troickog, Janko Tipsarević se plasirao u osminu finala na Mastersu u Šangaju, gde će igrati protiv Tomija Hasa.

Janko Tipsarević

Prvi set je, kada bi pogledali rezultat, rekli vrlo lako dobio Tipsarević, ali nije bilo toliko lako koliko se čini. Dva puta je oduzeo Viktoru servis, što ga je dovelo do pobede u ovom setu, ali su gemovi bili dugi i puni neiskorišćenih šansi. Janko je od pet brejk lopti iskoristio dve, a Troicki svoje dve šanse nije realizovao. Ista situacija je bila i u drugom delu meča. Janko je imao za nijansu bolju igru i više sreće kada su u pitanju poeni koji donose odluke. Viktor je u ovoj deonici meča ‘bacio u vodu’ šest set lopti, pa je umesto do izjednačenja došao do taj brejka, u kome se nije baš sjajno pokazao. Četiri mini brejka su Tipsarevića dovela do pobede u ovom meču i plasmana u osminu finala.
Janko će u sledećoj rundi igrati protiv Tomija Hasa, a ukoliko i to prođe, velike su šanse da ćemo gledati još jedan srpski duel, ovoga puta u četvrtfinalu, gde će mu potencijalni protivnik biti Novak Đoković.

Teme:   Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Šangaju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki