21/02/24 - 20:19h

DOHA: Rubljov za 58 minuta do četvrtfinala, Marej poražen posle tri taj-brejka

Peti teniser sveta Andrej Rubljov plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dohi.

Source: Getty Images AsiaPac

Proveo je Rus u osmini finala tek 58 minuta na terenu i rezultatom 6:3, 6:4 eliminisao Rišara Gaskea.

U oba seta napravio je dva brejka, a nije dao rivalu da dođe ni do jedne brejk lopte.

U sledepoj rundi Rubljov će se sastati sa Jakubom Menšikom.

Osamnaestigodišnji Čeh je do najećeg trijumfa u karijeri došao pošto je u tri taj-brejka bio bolji od nekada prvog tenisera sveta Endija Mareja 7:6 (7:5), 6:7 (3:7), 7:6 (7:4).

U prvom taj-brejku Endi je propustio dve set lopte, što je Menšik kaznio i prvom prilikom završio set u svoju korist.

Uspeo je Marej da u sledećem taj-brejku produži meč na treći set.

Vodio je Jabuk u trećem setu sa 5:2, ali je Britanac uspeo da vrati i oba brejka i izbori novi produžetak. Tu je Čeh bio sigurniji, pa je prvom meč loptom došao do pobede.

Njih dvojica na terenu su proveli trajao tri časa i 23 minuta i to je postao najduži meč u istoriji ovog turnira.

U četvrtfinale se plasirao i drugi nosilac Karen Hačanov koji je sa 6:5, 7:5 nadigrao Fabijana Marošana nakon sat i po vremena provedenih na terenu.

Karenov naredni rival biče Emil Rusuvuori koji je savladao Kristofera Okonela.

Pobedu je nakon preokreta zabeležio Aleksander Bublik.

Četvrti favorit turnira savladao je Martona Fučoviča sa 2:6, 6.3, 6:4, a sledeći rival biće mu Aleksej Popirni koji je bio bolji od Uga Grenijera.

Teme:   Andrej Rubljev, ATP u Dohi, Endi Marej, Teniseri, Turniri, Vesti