16/03/15 - 09:17h

Robin Hase eliminisao Stena! (ATP Indijan Vels)

Holandski teniser Robin Hase napravio je najveće iznenađenje na prvom Mastersu sezone u Indijan Velsu! Robin je u drugom kolu turnira savladao Švajcarca Stena Vavrinku rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3 nakon jednog sata i 49 minuta tenisa. Ovo je prva pobeda za tenisera iz Holandije u njihovim međusobnim mečevima, a naredni rival će mu biti Lukaš Rosol.

S. Vavrinka363
R. Hase636
Stanislas Vavrinka

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je pri kraju seta Robin Hase odigrao fantastično. Teniser iz Holandije je prvi brejk napravio u sedmom gemu, zatim ga potvrdio, a onda novim oduzetim servisom postavio knačnih 6:3 u prvom setu i tako najavio iznenađenje.

Drugi set je potpuno na identičan način osvojio Sten Vavrinka. U prvom delu seta sve je bilo “mirno”, a onda je u sedmom gemu Švajcarac prvi put oduzeo servis rivalu, materijalizovao stečeno, a potom uzvratio istom merom i novim brejkom postavio konačnih 6:3 za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Neverovatno ali istinito, treći set rešen je na identičan način kao i prva dva! Početak seta sa sigurnim servisima rivala, a onda sedmi i deveti gem odlučujući. Robin Hase, kao i u prvom periodu, stiže do 4:3, a potom postavlja i konačnih 6:3 za možda najveću pobedu u svojoj karijeri, a imajući u vidu da je Holanđanin trenutno tek 104. teniser sveta ovaj rezultat predstavlja i najveće iznenađenje dosadašnjeg toka Indijan Velsa.

Robinu Haseu će naredni rival biti Lukaš Rosol, koji je u drugoj rundi eliminisao Martina Kližana rezultatom 2:1.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Indijan Vels, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti