05/06/18 - 19:22h

RG: Sjajni Čekinato zaustavio Đokovića

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske.

N. Đoković3666
M. Čekinato6717

Novaka je u četvrtfinalu zaustavio Italijan Marko Čekinato, 72. teniser sveta.

Italijan je u meču koji je trajao tačno tri i po sata slavio sa 3:1 u setovima.

Naredni rival Marka Čekinata, kome je ovo najveći uspeh u karijeri, biće Austrijanac Dominik Tim.

I SET

Od samog starta meča Đoković je mnogo grešio, a ubrzo je postalo vidljivo da ga bol u predelu vrata i desnog ramena sprečava da na terenu pruži svoj maksimum.

• 12 vinera zabeležio je Čekinato u prvom setu, a Đoković 3
  • 10 neiznuđenih grešaka imao je srpski teniser, a 7 Italijan
  • Obojica su imali po dve duple servis greške

Već u drugom gemu Čekinato je došao do vezanih šansi za brejk, ali ih nije iskoristio. U četvrtom gemu dobio je novu priliku i ovog puta oduzeo Novaku servis za prednost od 3:1. Sačuvao je tu prednost do kraja seta koji je dobio sa 6:3.

U prvom setu Đoković se supervizoru žalio na sudiju Karlosa Ramosa, koji ubrzavao pauzu između gemova, sprečavajući fizioterapeuta koji je masirao Đokovićev vrat da obavi svoj posao.

II SET

Posle prvog seta Novak je zatražio medicinski tajm-aut, ali u prvim minutima nakon povratka na teren nije delovalo kao da mu je masaža vrata pomogla.

• Novak je u drugom setu odigrao svoj 10 taj-brejk ove godine i bio je to šesti koji je izgubio. Čekinato je dobio peti od devet odigranih
  • 12 vinera zabeležio je Čekinato u drugom setu, a Đoković 10
  • 8 neiznuđenih grešaka imao je srpski teniser, a 13 Italijan

Lako je Čekinato poveo sa 2:0, ali je srpski teniser izgubivši samo dva poena vratio brejk i poravnao rezultat na 2:2. Nošen na krilima pobede u prvom setu, Italijan je igrao odlično u nastavku meča, dok Đoković evidentno nije igrao svoj najbolji tenis na ovogodišnjem Rolan Garosu.

Pri rezultatu 6:5, srpski teniser je propustio tri set lopte, dozvolio rivalu da se izbori za taj-brejk koji je Čekinato dobio posle 11 odigranih poena. Slavio je sa 7:4 i poveo sa 2:0 u setovima.

III SET

Intezitet otpora italijanskog tenisera naglo je opao posle druge deonice susreta, a Novak je uprkos bolovima u desnoj nozi uspeo vrlo ubedljivo da dođe do 2:1 u setovima. Rivalu je prepustio samo jedan gem i osvojio ovaj set sa ubedljivih 6:1.

• Novak je iskoristio četiri od devet brejk šansi, Marko jedinu koju je imao
  • 3 duple servis greške imao je Marko Čekinato
  • 5 vinera zabeležio je Čekinato u trećem setu, a Đoković 7
  • 5 neiznuđenih grešaka imao je srpski teniser, a 10 Italijan

Po završetku seta srpski teniser je ponovo zatražio pomoć fizioterapeuta i doktora, koji su mu izmasirali list desne noge.

IV SET

Početak ovog seta obeležila je rasprava Marka Čekinata sa supervizorom. Italijan je zbog odlaska po nove patike bez dozvole kažnjen izgubljenim poenom.

• Novak je propustio tri set lopte u ovom delu meča
  • Srpski teniser od US Opena 2016. godine nije uspeo da se plasira u polufinale grend slema
  • 18 neiznuđenih grešaka imao je Đoković, a 11 Čekinato

Novak je započeo ovaj deo susreta furiozno, imao je prednost od 5:2, a onda je potpuno izgubio kontrolu nad duelom. Čekinato je uspeo da izjednači na 5:5, a potom se izbori i za taj-brejk.

Dodatni gem završen je nakon 24 odigrana poena, a posle velike borbe Italijan ga je dobio sa 13:11, iskoristivši četvrtu meč loptu.

Teme:   Grend Slem, Marko Čekinato, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti