30/05/13 - 18:04h

RG: Novak lako do trećeg kola!

Srpski teniser Novak Đoković lako je savladao Argentinca Gvida Pelju i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa. Meč je trajao manje od sat i po vremena, a naš teniser je slavio sa 6:2, 6:0, 6:2.

N. Đoković666
G. Pelja202

Zbog kiše koja je i danas padala u Parizu, meč je počeo nekoliko sati kasnije nego što je bilo planirano. Kiša je padala i tokom meča, ali srećom prekid nije bio duži od petnaestak minuta. Novak je ovaj meč dobio bez imalo problema, što je bilo i očekivano. Deklasirao je Gvida Pelju za manje od sat i po vremena.

U prvom setu Pelja nije imao nikakvih šansi. Novak je došao do dva brejka prednosti što je bilo više nego dovoljno da povede sa 1:0 u setovima. Krenuo je sjajno i u drugom delu meča i poveo sa 3:0 kada su na Filip Šatrijeu počeli da se otvaraju kišobrani. Na Peljino insistiranje sudija je prekinuo meč koji je ubrzo nastavljen, kao i Novakova pobednička serija. Lako je dobio još tri gema u ovom setu i slavio sa 6:0. Treći set bio je repriza prvog, Đoković je uz dva brejka stekao prednost od četiri gema i sa 6:2 slavio u ovom delu meča.

U trećem kolu naš teniser će igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti