RG kvalifikacije: Vesna Dolonc u drugom kolu!

Ruskinja Vesna Dolonc koja od ovog meseca igra pod zastavom naše zemlje, plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Rolan Garos. Ona je savladala Argentinku Žizelu Dulko, 128. teniserku sveta.

V. Dolonc176
Ž. Dulko653

Vesna Dolonc

Prvi set je Argentinka dobila za samo 26 minuta. Napravila je niz od pet gemova, koji je naša teniserka prekinula, ali osim tog jednog gema nije uspela da uradi ništa drugo. Dulko je vrlo brzo dobila gem na svoj servis i povela sa 6:1.

U drugom setu je bilo brejkova i sa jedne, i sa druge strane. Dolonc je igrala mnogo bolje nego u prvom setu, o čemu svedoči i rezultat. Do desetog gema je Žizela Dulko imala brejk predonsti, a tada je naša teniserka uspela da izjednači rezultat na 5:5. Jedanaesti gem je trajao dugo, Dulko je imala šansu da napravi brejk, ali je nije iskoristila, pa Vesna prelazi u vođstvo od 6:5, a zatim pravi brejk za pobedu u ovom setu (7:5).

Nastavlja naša teniserka sa dobrom igrom i u trećem setu. Povela je sa 2:0, a onda je Argentinka napravila brejk i brzo došla do izjednačenja – 2:2. Dolonc osvaja naredna dva gema, a nakon toga Dulko pravi brejk, koji nije uspela da realizuje u izjednačenje, jer naša teniserka već u sledećem gemu uzvraća ribrejkom. Poslednji gem dobija bez izgubljenog poena i završava meč u svoju korist.

U drugom kolu će naša teniserka igrati protiv Sandre Zanievske iz Poljske, koja zauzima 173. poziciju na WTA listi, što je za samo jedno mesto bolji plasman nego što ima Vesna Dolonc.
Nakon poraza Aleksandre Krunić, Dušana Lajovića, i Nikole Ćirića, Vesna i Filip Krajinović su jednini predstavnici Srbije koji će igrati u drugom kolu kvalifikacija za ovaj gren slem.

Teme:   Grend Slem, Kvalifikacije, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc