19/03/16 - 19:08h

Raonić prvi finalista Indijan Velsa!

Prvi finalista turnira iz Masters 1000 serije u Indijan Velsu je Miloš Raonić. Kanađanin je slavio u duelu sa Davidom Gofanom rezultatom 6:3, 3:6, 6:3.

Milos Raonic

Raonić je opravdao ulogu favorita protiv Belgijanca, koji je prvi teniser iz ove zemlje u polufinalu Indijan Velsa još od Kristofa Rohusa, koji je to učinio 2005. Visoki Kanađanin je iskoristio veliku prednost koju mu snažan servis pruža u svakom meču.

Bio je to drugi njihov međusobni duel, i prva pobeda Raonića.

Miloš je do plasmana u finale došao posle dva sata i tri minuta borbe. U četvrtom gemu prvog seta on je odigrao savršeno, napravio brejk bez izgubljenog poena i zahvaljujući razornim servisima uspeo da je sačuva za vođstvo za 1:0.

Govor tela Davida Gofana nije nagoveštavao da bi se mogao vratiti u meč, ali je Belgijanac pronašao pravi ritam u petom gemu drugog seta, i sa četiri lepa vinera oduzeo servis protivniku. Ipam, tešku stečenu prednost je odmah ispustio – Raonić je napravio ribrejk za 3:3, ali mu je servis stao u drugom delu drugog seta, što je Gofan iskoristio da ipak osvoji naredna tri gema i izjednači na 1:1.

Nije bilo velikih uzbuđenja u trećem setu – Raonić je odmah napravio brejk, poveo sa 3:0, i sačuvao tu prednost bez većih problema.

Kanađanin je ostvario 14. pobedu ove godine, uz samo jedan poraz, u polufinalu Australijan opena od Endija Mareja. Prethodno je osvojio titulu u Brizbejnu pobedom nad Federerom u finalu, a u Indijan Velsu će se za titulu boriti sa boljim iz duela Đoković – Nadal.

Teme:   Masters u Indijan Vels, Miloš Raonić, Vesti